Here is the list of classes that will run each of the 2 courses, per a 2 day period (1 course/day). URL-->Run Days - Listing Classes
From that list, then here are the results for the 1st (2-day period [Tues, Wed] of both courses [East, West]) for the classes listed in the above URL (PDF file)
Notes Results 1.1 (URL --> Results 1.1 (Tues/Wed))
- Jonathan Lugod - 3rd in ST
- Will Kalman - 6th in ST
- David Avard - 12th in ST (though no longer in our region, was a long time member of Cal Club. final trophy spot, and that deep means a big class of 44 drivers. Winner was no surprise: Andy Hollis)
- Nicole Nagler - 1st in STL :gpower: :gpower:
- Shauna Rios - 2nd in STL (way to go ladies taking STL for Cal Club 1-2)
- Bill Schenker - 5th in CSP
- Mike Simanyi - 2nd in SM (our Solo chairman and just less than 1/10th of a sec at 0.093)
- Jim Reyenga - 3rd in SM FWD
- Gary Thomason - 5th in SS
- Jason Munchhof - 9th in SS
- Ken Motonishi - 4th in ASP
- Tom Berry - 3rd in BSP
- Marshall Grice - 5th in BSP (co-driver)
- Christine Berry - 1st in BSPL :gpower: :gpower:
- Toby Larsson - 1st in FP :king:
- Aaron Goldsmith - 6th in FP (co-driver)
- Beverlee Larsson - 1st in FPL :gpower: :gpower:
- Nick Bjoin - 5th in SSM
- KJ Christopher - 2nd in AM (our treasurer)
- Kevin Teague - 4th in FJA
- Kevin Jung - 2nd in FJB
- Zak Kiesel - 3rd in FJB
Congrats Toby!!! :king:
The 2nd and final (2-day period [Thurs, Fri] of both courses [East, West]) for the classes listed in the above URL (PDF file) will be posted on Friday (Sept. 2nd - 09/02)
Notes Results 2.1 (URL --> Results 2.1 (Thurs/Fri))
- Carl Vanderschuit - 2nd in AS
- Ryan Buetzer - 1st in CS (how many is this now??....I've lost count) :king:
- Steve O'Blenes - 4th in CS (co-driver)
- Morgan Trotter - 4th in GS
- Jeff Kiesel - 1st in EM :king:
- Mark Kiesel - 4th in EM (co-driver)
- Shawn Kiesel - 1st in EML :gpower: :gpower:
- Paul Russell - 1st in F125 :king:
- Eric Nelson - 4th in F125 (co-driver)
- Scott McHugh - 4th in BS
- Barbara LeRoy Boehme - 1st in HSL :gpower: :gpower:
- Michael Heinitz - 5th in STS
- Craig Naylor - 8th in STS
- Jeff Wong - 1st in STX :king:
- Sebastian Rios - 2nd in STX (co-driver with Jeff W. and just 0.321ths out from 1st)
- Jeff Stuart - 5th in STX
- Mike Kazmierczak - 9th in STX
- James Yom - 3rd in STR (just by 0.010 from 2nd, and from there just 0.001 to 1st) CLOSE CLASS!!
- Max Hayter - 5th in STR (co-driver to Sean Bailey and just by 0.200 from 1st) CLOSE CLASS
- Pete Loney - 9th in STR
- Sean Bailey - 16th in STR
- Guy Ankeny - 17th in STR (co-driver to Pete Loney, and final trophy spot which means a HUGE HUGE class of 64 drivers for a SUPPLEMENTAL class!)